جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

لیلاکوه منطقه ییلاقی از زیباترین مناطق شمال ایران برای سفرهای توریستی است، در ادامه با جاذبه‌های گردشگری فوق العاده لیلاکوه در لنگرود گیلان آشنا می شوید.

 لیلاکوه واقع در لنگرود یکی از مناطق بسیار زیبا و دلنشین برای سفرهای توریستی می باشد، این کوه از توابع لنگرود گیلان بوده و فاصله آن تا لنگرود سه کیلومتر است. هنوز هم که هنوز است مردم گیلکی آن با نام "لیلی کوه" می‌شناسند.

از باغ‌های پرتقال گرفته باغات چای، جنگل‌های مخملی سبز، قهوه خانه‌ها و قلیان سراهای متعدد، صدای جوی آب، آبشارهایی در دل کوه و چشمه‌ها همگی در جذب گردشگران به سمت این منطقه نقش دارند. 

جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

دلیل نامگذاری لیلاکوه

برخی از افراد معتقدند که دلیل نامگذاری لیلاکوه “لیاشاه” به معنای “شاه دختر” است. بعضی هم نیز بر این باورند که لیلاشاه یکی از دختران پادشاه گیلان بوده که افتخارات بسیار زیادی را در نبردهای مختلف کسب کرده است.

مکان‌های دیدنی حوالی لیلاکوه

جدا از زیبایی‌هایی که لیلاکوه به تنهایی در خود جای داده است بازدید از سایر مناطق لیلاکوه بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است. از جمله همین مکان‌های زیبا و دیدنی می توان به علی آباد، کومله، ملات، اطاقور اشاره کرد.

جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

باغ چایی لیلاکوه

برای اینکه به باغ‌های چایی زیبای لیلاکوه برسید بایستی یک مسیر پر پیچ و خم و خاکی را که بسیار دیدنی است طی کنید. شما با وارد شدن به این مسیر مات و مبهوت پوشش سبز مخملی و مدهوش عطر چایی خواهید شد. همین یک گزینه بهانه خوبی برای جذب گردشگران بسیاری از همه نقاط کشور و حتی خارج از کشور به این منطقه می‌باشد؛ میدان لیلا کوه به واسطه این باغ‌ها به خط الرأس عطاکوه می‌رسد. قله عطاکو به عنوان مرتفع‌ترین قله منطقه لاهیجان به لنگرود شناخته شده است که از شمال غرب به لاهیجان و از شمال شرق به لنگرود اشراف دارد و ارتفاع آن تقریباً ۷۰۰ متر از سطح دریا است. بر روی قله عطاکوه دکل های مخابراتی، تلویزیونی و رادیویی وجود دارد که به همین دلیل اهالی این منطقه به این قله "دکل" می‌گویند.

جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

بهترین زمان سفر به لیلاکوه

بهار و تابستان بهترین فرصتی است که برای رسیدن به قله عطاکوه و قدم زدن در میان باغ‌های سرسبز می‌توانید اقدام کنید، با پیاده روی و عبور از باغ‌های چای و استشمام عطر چایی، دیدن نهرها و چشمه‌ها و درختان مرکبات، جنگل‌ها درخت الرأس عطاکوه خواهید رسید پیشنهاد می‌کنیم خرید چای را به عنوان سوغاتی فراموش نکنید.

جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

راه دسترسی به لیلاکوه

به گزارش وب گاه نمناک، شما می‌توانید برای رفتن به این روستای دیدنی از تهران خود را با اتوبوس‌های لاهیجان یا لنگرود در تایم ۵ ساعته به منطقه گردشگری برسانید. چنانچه می‌خواهید از لنگرود به لیلاکوه بروید اولین خیابان از طرف لاهیجان که سمت راست میدان فرمانداری است شما را به این روستای شگفت انگیز و رویایی می‌رساند. باید بدانید جاده تقریبا از میدان فرمانداری لنگرود تا میدان لیلاکوه به اندازه ۳ کیلومتر آسفالته است و این جاده به طرف روستای پرشکوه و سپس به بخش کومله می‌رسد.

جاذبه‌های لیلا کوه با طبیعتی زیبا در شمال

نکات تکمیلی در سفر به لیلاکوه

- بهترین مسیری که کیفیت و زیبایی منحصر به فردی برای رسیدن به لیلاکوه دارد و می‌توان پیشنهاد داد صعود از مسیر شماره ۴ یعنی (روستای دیوشل و جاده مال رو آقا سید جلیل) و فرود از مسیر شماره ۱ یعنی همان جاده عمومی لیلاکوه است.

- آب و چشمه‌های زیادی در این مسیرها به چشم می‌خورد ولی باید بدانید که بعضی از آنها ثابت و همیشگی نیستند و به وجودشان نمی‌توان اطمینان کرد  بنابراین از مسیر عمومی اقدام به رفتن لیلاکوه بکنید و به یک چشمه گوارای همیشه جاری در انتهای مسیر و قبل از خط الرأس برسید. همینطور می‌توانید پس از طی کردن روستای دیوشل از آب رودخانه برای پر کردن بطری‌های خود و نوشیدن آب به کار ببرید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید