رفع بوی بد لباس با یه روش سریع، راحت و ارزان

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام پوشیدن لباس بوی بد به مشامتان بخورد، در این لحظه بهتر است راهکارهای از بین بردن بوی بد لباس را بلد باشید.

 اغلب ما هنگام پوشیدن برخی لباس‌ها مانند ژاکت بوی ناخوشایندی را احساس می‌کنیم. واضح است که هیچ چیز بهتر از یک شستشوی خوب نمی‌تواند این بوها را از بین ببرد اما گاهی بوی بد لباس‌ها حتی پس از شستن آنها باقی می‌ماند و ماشین لباسشویی نتایجی را که انتظارش را داریم به ما نمی‌دهد. اگر تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است و به دنبال یک استراتژی مؤثر برای از بین بردن بوی بد لباس خود هستید، این بخش را توصیه می‌کنیم.

بخار و سرکه

اولین نکته واقعاً می‌تواند کمک زیادی به شما کند. تصور کنید صبح که از خواب بیدار می‌شوید وقتی پیراهن مورد علاقه خود را می‌پوشید، متوجه بوی رطوبت می‌شوید. مشکلی نیست حمام بروید و از مقداری آب گرم استفاده کنید. نکته این است که بخار بوی بد لباس را از بین می‌برد. با این حال، به نحوه انجام آن توجه داشته باشید.

رفع بوی بد لباس با یه روش سریع، راحت و ارزان

مواد مورد نیاز

یک سطل آب بسیار داغ

نصف لیوان سرکه (۱۰۰ میلی لیتر)

نحوه انجام

در حمام را ببندید و پیراهن را نزدیک دوش قرار دهید و آن را روی چوب لباسی آویزان کنید. زیر لباس یک سطل پر از آب داغ با سرکه قرار دهید. به طور معمول دوش بگیرید و اجازه دهید یک فضای مرطوب و بخار ایجاد شود، این ترکیب به از بین بردن بو کمک می‌کند.

آویزان کردن لباس ها در فضای باز

برای از بین بردن بوی بد لباس‌ها، هیچ چیز بهتر از آویزان کردن آنها در فضای باز نیست. با این حال به یاد داشته باشید که منظور ما از بوی بد تنها بوی مرطوب نامطبوع است و هرگز بوی بدن یا کثیفی نیست. یک راه مطمئن برای از بین بردن بوی لباس آویزان کردن لباس‌ها در بالکن، تراس یا حیاط است زیرا عبور هوا از الیاف پارچه باعث از بین رفتن بوهای نامطبوع می‌شود.

قرار دادن شلوار جین داخل فریزر

احتمالا این پیشنهاد کمی افراطی به نظر می‌رسد. چرا باید شلوار جین را در سردترین قسمت یخچال قرار دهیم؟ این کارسبب می شود بوی بد شلوار جینی که مدت‌ها در کشو باقی مانده از بین برود زیرا سبب از بین بردن باکتری‌ها می‌شود.

رفع بوی بد لباس با یه روش سریع، راحت و ارزان

نحوه انجام

شلوار جین خود را با احتیاط تا کنید و در یک کیسه دربسته قرار دهید. آن را به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه در فریزر قرار دهید. بعد از این مدت شلوارتان را از فریزر خارج کرده و چند دقیقه آویزان کنید تا هوای تازه باعث از بین رفتن باکتری‌های ایجاد کننده بوی بد در این نوع لباس‌ها شود.

آمونیاک برای کت یا ژاکت

اتفاقی که برای همه ما می‌افتد این است که وقتی زمستان فرا می‌رسد و کت‌هایمان را بیرون می‌آوریم، فورا متوجه بوی خاص کمد می‌شویم. برای از بین بردن این بوی آزاردهنده بدون نیاز به بردن کت یا ژاکت به خشکشویی، این شوینده ساده بر پایه آمونیاک را امتحان کنید.

مواد مورد نیاز

یک برس

لباس

۱ لیتر آب داغ (۳۵ اونس)

۵ قاشق غذاخوری آمونیاک (۵۰ میلی لیتر)

نحوه انجام

اولین کاری که باید انجام دهید این است که ژاکت را به خوبی برس بزنید. پارچه‌ای را با ترکیب آب و آمونیاک خیس کنید. پارچه را از سراسر ژاکت عبور دهید. در نهایت لباس را برای چند ساعت در هوا آویزان کنید بوی بد فورا از بین می‌رود.

روغن درخت چای

روغن درخت چای در از بین بردن بوی بد لباس به خصوص بوهای ماندگار بسیار مؤثر است. اگر نمی‌توانید بوی حوله یا حمام خود را از بین ببرید، این استراتژی ساده را امتحان کنید.

رفع بوی بد لباس با یه روش سریع، راحت و ارزان

مواد مورد نیاز

یک بطری اسپری

½ لیوان آب (۱۰۰ میلی لیتر)

۲ قاشق غذاخوری روغن درخت چای (۲۰ میلی لیتر)

نحوه انجام

مواد را با هم مخلوط نمایید. مواد را قسمتی از لباس که بو در آن متمرکز شده اسپری کنید. لباس را بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین بدون شک روشی بسیار موفق برای بین بردن بوی لباس است. اگر تشک، لحاف شما یا هر نوع الیاف دیگری بوی نامطبوعی دارد، این روش را امتحان کنید.

نحوه انجام

جوش شیرین را در ناحیه‌ای که بو در آن متمرکز شده است بپاشید. مقدار جوش شیرینی که استفاده می‌کنید به اندازه لباس بستگی دارد و اجازه دهید یک ساعت عمل کند. در آن زمان بوی بد، رطوبت و هر گونه باکتری را جذب می‌کند. در آخر جوش شیرین را بردارید، خواهید دید که لباستان چه عطر تمیز و خوبی خواهد داشت.

کاغذ روزنامه برای جذب رطوبت

این ماده خاصیت جاذب بسیار خوبی دارد، بنابراین برای از بین بردن بوی لباس و کفش ایده‌آل است. کاغذ روزنامه می‌تواند تنها در چند ساعت بوی رطوبت را از داخل کفش بدون نیاز به افزودن محصولات دیگر از بین ببرد.

رفع بوی بد لباس با یه روش سریع، راحت و ارزان

نحوه انجام

لباس خود را ۵ تا شش ساعت و یا یک شب درون روزنامه قرار دهید. برای از بین بردن بوی کفش می‌توانید روزنامه را به مدت ۵ تا ۶ ساعت داخل آن بگذارید. مهم است به خاطر داشته باشید که این یک روش سریع نیست. بنابراین، اگر کمی عجله دارید، این ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

قهوه

بوی بد لباس‌ها در بیشتر موارد به دلیل زمانی است که لباس در کمد می‌ماند. بنابراین یک ایده خوب برای از بین بردن این بوی نامطبوع این است که در وهله اول از تجمع آنها در داخل کمد جلوگیری کنید. مواد زیادی وجود دارند که قادر به جذب بوهای محیطی هستند و قهوه از جمله مواردی هستند که مطمئناً در خانه دارید. بنابراین فقط کافی است یک کیسه را باز کنید و یک شب در کمد خود بگذارید تا تفاوت را متوجه شوید.

نحوه انجام

به گزارش وب گاه نمناک، تفاله‌های قهوه نیز قادر به جذب بوهای محیطی هستند تنها کاری که باید انجام دهید این است که قهوه را داخل کیسه و آن را در کمد قرار دهید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید