تولید باتری قابل کاشت برای کمک به کشتن تومورها

محققان چینی یک باتری آب نمک قابل کاشت و خود شارژشونده ساخته اند که با تنظیم ریزمحیط اطراف از رشد تومورها جلوگیری کرده و به کشتن سلول های سازنده هر تومور کمک می کند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت  به نقل از سی جی تی ان، برمبنای بررسی تازه‌ای که در نشریه Science Advances منتشر شد، این باتری پس از استفاده ترکیبی همراه با دارویی به نام تیراپازامین، حجم یک تومور را به طور متوسط به میزان 90 درصد در طول دو هفته کاهش داد و تومورها را در چهار موش از پنج موش مورد آزمایش از بین برد.

گروهی از دانشگاه فودان، با الهام از واکنش الکترود در باتری‌ها، یک دستگاه قابل کاشت متشکل از پلی‌آمید مبتنی بر کربونیل سازگار با محیط زیست و روی فلزی طراحی کردند.

 

باتری می تواند یک چرخه تخلیه و خود شارژ شدن برای مصرف مداوم اکسیژن در تومورهای موش ایجاد کند، بنابراین این باتری میزان اکسیژن و سطح pH تومور را تنظیم می کند.

ثابت شده که استفاده از این روش اثرات داروی تیراپازامین را برای از بین بردن سلول های تومور در بدن موش بهینه می کند. این دارو از کمبود اکسیژن در تومورها برای کشتن انتخابی سلول های هیپوکسیک آنها استفاده می کند.

با توجه به این مطالعه، باتری مذکور با انعطاف پذیری خوب، می تواند به صورت زیر جلدی روی سطح تومور کاشته شود تا به درستی تومور را بپوشاند.

در این روش هیچ تغییر غیرعادی در وزن بدن، پوست و اندام‌های اصلی موش‌ها در طول درمان گزارش نشد که نشان‌دهنده ایمنی این باتری است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید