اطلاعیه مهم سازمان خصوصی‌سازی درباره باشگاه استقلال

سازمان خصوصی‌سازی دقایقی پیش اطلاعیه مهمی درباره آخرین تحولات مالی باشگاه استقلال صادر کرد.

سازمان خصوصی‌سازی دقایقی پیش دومین اطلاعیه خود درباره تحولات مالی باشگاه استقلال را صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی‌سازی درباره چک‌های ادعایی آقای فتح‌الله‌زاده که در پی هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه ۱۹ فروردین برای بازگرداندن ۵ میلیارد تومان به ایشان مهلت داده شد. اما ایشان به این الزام عمل نکرد و علی‌رغم آنکه روز یکشنبه ۲۰ فروردین با حضور در سازمان خصوصی‌سازی از ساعت ۹ تا ۱۱ پذیرفت که نباید این پول پرداخت می‌شده، ولی مدعی شد بازیکنان صاحب چک، دو بار مبالغ این چک را دریافت کردند؛ نه ایشان و آقای نیازی!

سازمان خصوصی‌سازی همچنین در این اطلاعیه اعلام کرد: با این حال برای بازگرداندن این مبلغ، مجددا ایشان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به ایشان مهلت داده شود تا ۵ میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند. لذا با توجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی‌سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، موضوع به نهادهای نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد.

در اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی اعلام شد: ضمنا علی‌رغم آنکه آقای فتح‌الله‌زاده در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بصورت مستقیم و شخصی هرگز ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان می‌دهد که ایشان شخصا ۲۳۰ هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد. صرفا انتقال ۹۰ هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده اما هنوز از سرنوشت ۱۴۰ هزار یورو، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است. این در حالی است که واحد مالی باشگاه باید بصورت رسمی با یک صرافی معتبر و در قالب اسناد مالی شفاف طرف حساب می‌شد.

سازمان خصوصی‌سازی همچنین اعلام کرد: با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این ۵ میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش می‌یابد و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و جوانان هر چه سریعتر در این باره چاره‌ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بویژه هواداران فوتبال می‌رساند، سازمان خصوصی‌سازی در خصوص احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید