هرناندز: تمام فوتبال آسیا را می‌شناسم

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: در خاورمیانه و کشورهای عربی کار کرده ام و تمام فوتبال آسیا را می‌شناسم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ، کارلوس اینارخوز هرناندز سرمربی اسپانیایی و جدید تیم فوتبال نساجی مازندران در حاشیه اولین تمرین در جمع خبرنگاران در مورد اینکه فوتبال ایران را می شناختید که به ایران آمدید، اظهار داشت: در خاورمیانه و کشورهای عربی کار کرده ام و تقریبا تمام فوتبال آسیا را می شناسم و می دانم فوتبال ایران فوتبال خوبی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد تیم نساجی مازندران گفت: این تیم فصل گذشته قهرمان جام حذفی بوده است. این تیم بهترین آکادمی را در ایران دارد. تیم زیر 23 سالش قهرمان ایران شده و تیم 19 سالش نایب قهرمان است. نساجی تیم خیلی خوبی در ایران است. نباید به گذشته فکر کنیم چون گذشته، گذشته است. از الان باید به فکر آینده باشیم. تیم ما کاملا آمادگی دارد.

سرمربی نساجی در مورد مقایسه نساجی با تیم های عربی گفت: بازیکنان ایرانی فیزیکی تر هستند. ذهن شان برای فوتبال آماده تر است. ایرانی‌ها فوتبالیست‌های حرفه‌ای هستند که از خودشان مراقبت می‌کنند و حرفه‌ای کار می‌کنند. داستان بلند و بزرگی در مورد فوتبال ایران داریم. بازیکنان زیادی از ایران در اروپا بازی می‌کنند. بازیکنان ایرانی خیلی بیشتر از بازیکنان عربی در اروپا حضور دارند.

وی در مورد مقایسه تجهیزات ساختاری با کشورهای عربی گفت: فکر می‌کنم ایران از نظر فوتبالی خیلی خوب است. مهم این‌ها نیست، مهم این است که بازیکنان خوب باشد که ایران بازیکنان با کیفیتی دارد. فوتبال یک بازی همگانی است و همیشه این را گفته‌ام. هر تیمی می‌تواند از هر تیم دیگری بالاتر باشد. ممکن است یک تیم اروپایی مقابل یک تیم آسیایی بازنده شود. ممکن است یک تیم اروپایی مقابل یک تیم آسیایی بازنده شود.

وی تصریح کرد: 4 سال در خاورمیانه بوده‌ام ودر 5 تیم مربیگری کرده‌ام. در تیم‌های عربی کار کرده‌ام تیم‌های خوبی بوده‌اند و مطمئنم که می‌توانیم راه خوبی را در پیش بگیریم و اطمینان و اعتماد به نفس داریم که تیم خیلی خوبی خواهیم داشت.

اینارخوز هرناندز در مورد اینکه فوتبال هجومی را دوست دارد یا دفاعی گفت: می‌خواهم برنده شوم. مهم برنده شدن است. باید تلاش بیشتری کنیم و اعتماد به نفس داشته باشد و برنده شویم و راه را برای بردن هموار می‌کنیم تا بهترین کارمان را نشان بدهیم.

سرمربی نساجی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به کار در تیم‌های پایه هدف باشگاه نساجی هم تامین می‌کند، گفت: بله همانطور که گفتم نساجی بهترین آکادمی را در ایران دارد. سعی می‌کنیم با مربیان تیم‌های پایه کار کنیم و همفکر باشیم که بهترین بازیکنان را ارائه بدهیم. هر کدام از این مسائل حرفه‌ای‌گری خودش را می‌طلبد. بازیکنان جوان هم باید بپذیرند که می‌تواننند بازی کنند و من به عنوان مربی آماده‌شان می‌کنم. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر شناختش از مربیان خارجی مثل کی‌روش و خمز که نتایج خوبی هم در تراکتور گرفته، گفت: خمز خیلی کار کرده و آدم با شخصیتی است. او کارهایش عالی بوده و بهترین است. هر مربی کار و شرایط و وظایف خودش را دارد. اصلاً اینطوری نیست که هر اسپانیایی باید یک شکل باشد هر مربی راه خودش را دارد و تجربیات خودش راه و روشی برای بازی دارد. مثلاً من زمان بیشتری در خاورمیانه کار کرده‌ام تا اسپانیا طرز فکر من با مربی که 20 سال در اسپانیا کار کرده متفاوت است.

اینارخوز هرناندز در مورد اینکه طرفدار کدام تیم در اسپانیا ست رئال مادرید یا تیم دیگری گفت: تیم من نساجی است. من همه تیم‌ها را دوست دارم، اما مربی فقط در تیمی که مربیگری کار می‌کند وابسته  است. تیم مورد علاقه‌ای ندارم و دوست دارم همه تیم‌ها را و روش کارشان را ببینم

@tajrishonline

ما را دنبال کنید