مقامات عربستانی در جستجوی هتل در مشهد برای کنسولگری ؛ بازدید از ۵ هتل | می‌خواهند نزدیک حرم امام رضا نباشند

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: هیات عربستانی به دنبال انتخاب هتلی ۵ ستاره و به دور از حرم رضوی است تا به عنوان محل موقت کنسولگری این کشور در مشهد مورد استفاده قرار گیرد.

عربستان

به گزارش همشهری آنلاین، محمود مادرشاهیان در خصوص نحوه انتخاب یک هتل توسط هیات عربستانی به عنوان محل موقت کنسولگری این کشور در مشهد، اظهار کرد: این هیات به دنبال هتلی ۵ ستاره می‌گردند که دارای ۱۰ اتاق و مورد تایید اداره‌جات امنیتی عربستان باشد تا موقتا و به مدت ۶ ماه تا یک سال به عنوان کنسولگری این کشور در مشهد مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: این هیات از هتل‌های پردیسان، هما ۱ و ۲، پارس و پارک حیات بازدید کرده‌ و به دنبال هتلی است که از حرم مطهر فاصله داشته باشد.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این هیات عربستانی امروز به کشور خود بازمی‌گردد. هنوز زمان انتخاب محل موقت کنسولگری عربستان در مشهد را اعلام نکرده‌اند، اما هیات عربستانی بیان کرده که محل موقت کنسولگری خود در یکی از هتل‌های مشهد را خیلی زود مشخص خواهد کرد.

 اول هفته جاری رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان رضوی اعلام کرد با توجه به جدیت ایران و عربستان برای بازگشایی اماکن دیپلماتیک خود در خاک یکدیگر و زمانبر بودن آماده‌سازی ساختمان‌های موجود، طرفین در تلاشند تا هتلی در مشهد به عنوان محل موقت کنسولگری عربستان انتخاب گردد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید