فورد رنجر ترمور معرفی شد؛ وانت پیکاپ آفرود با ۲۰۰ اسب بخار قدرت

 

فورد از وانت پیکاپ رنجر ترمور در بازار اروپا رونمایی کرد. جدیدترین عضو خانواده رنجر با الهام از مدل وایلد تراک ایکس جدید توانایی‌های زیادی از عبور از مسیرهای ناهموار دارد و پیشرانه آن حدود ۲۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

دو نسخه ترمور و وایلد تراک ایکس رنجر با سیستم تعلیق ارتقا یافته و برخی ویژگی‌های متمایز ظاهری از دیگر نسخه‌های رنجر جدا می‌شوند. همان‌طور که به خاطر دارید هفته پیش نسخه وایلد تراک ایکس رنجر را معرفی کردیم، خودرویی که ارتفاعی بیشتر از سطح زمین داشت و سیستم تعلیق آن نیز کاراتر شده بود. حالا در فورد رنجر ترمور می‌توانیم دامپرهای بیلشتین و سیستم فرمان هوی دیوتی را نیز مشاهده کنیم. برای محافظت از قوای محرکه نیز حفاظ ویژه‌ای در زیر خودرو نصب شده است.

فورد رنجر ترمور

خودروی موردبحث به‌صورت استاندارد با دستیار تریل ترن فورد عرضه می‌شود که با استفاده از هدایت گشتاور ترمز محور می‌تواند شعاع گردش را تا ۲۵ درصد کاهش دهد. از دیگر تکنولوژی‌های نسخه جدید رنجر می‌توان تریل کنترل یا همان کروز کنترل برای آفرود و همچنین حالت راک کرال را نام برد که این سیستم آخری تاکنون مختص مدل رپتور بوده است. در حالت راک کرال شاهد عملکرد بهتر وانت فورد در مسیرهای صخره‌ای و خشن خواهیم بود که این کار با تنظیم پدال گاز، کنترل کشش و گیربکس انجام می‌شود.

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

اگرچه فورد رنجر ترمور بر پایه تریم XLT شکل می‌گیرد اما از بهبودهای شاسی و تکنولوژی مدل وایلد تراک ایکس نیز سود می‌برد. برای مثال می‌توان به بهینه‌سازی سیستم تعلیق اشاره کرد که نیازمند استفاده از قوس چرخ های جدید برای پوشش فاصله بیشتر بین چرخ های روبرویی بوده است. فورد همچنین دستی بر سر و روی این وانت کشیده و از میله‌های اسپرت در فضای بار و پله‌های جانبی آلومینیومی سود برده است. به این موارد باید جلوپنجره تیره‌تر، عناصر خاکستری بدنه و قلاب‌های بکسل جلو را اضافه نمود. داخل کابین نیز تریم ضدآب روی صندلی‌ها و کف‌پوش‌ها به چشم می‌خورند. ترمور با پکیج دکمه‌های بالای سر راننده عرضه می‌شود که شامل دکمه‌هایی برای کنترل وینچ، چراغ‌ها و دیگر تجهیزات خواهد بود.

فورد رنجر ترمور

نیروبخش عضو جدید خانواده رنجر پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربودیزل است که ۲۰۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. این خودروساز از سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک در ترمور سود برده است. دو مدل وایلد تراک ایکس و ترمور هم‌اکنون در دسترس مشتریان اروپایی هستند و عرضه آن‌ها نیز از چند ماه دیگر شروع خواهد شد. دو خودروی یاد شده از اروپا از سیستم منعطف راک فورد سود می‌برند که به مالکان اجازه می‌دهد بتوانند وسایل طویل را روی سقف حمل کنند.

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

فورد رنجر ترمور

 

  •  
@tajrishonline

ما را دنبال کنید