۷۰۰ میلیون تومان برای این خودرو نقلی چینی!

جک قصد دارد به‎‌زودی از یک هاچبک تمام الکتریکی رونمایی کند. این هاچبک با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۰۰ هزار یوان معرفی شده است.

شرکت جک قصد دارد به‎‌زودی از یک هاچبک تمام الکتریکی رونمایی کند. این هاچبک با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۰۰ هزار یوان وارد بازار خواهد شد، رقمی که معادل ۱۴۴۰۰ دلار یا ۷۰۰ میلیون تومان می‌شود. این هاچبک طراحی زیبا و متفاوتی دارد و پیشرانه آن در قوی‌ترین نسخه ۹۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و در نسخه پایه در حدود ۴۰۰ کیلومتر پیمایش دارد.

نمای روبرو

از لحاظ طراحی، جک EV۳ در نمای روبه‌رو تولیدات مینی و حتی پورشه را در ذهن تداعی می‌کند. در نمای جانبی، رینگ‌های زیبا و ستون‌های مشکی جلب توجه می‌کنند. همان‌طور که در تصاویر ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده کنید، پورت شارژ این هاچبک برقی روی گلگیر جلو قرار دارد. این هاچبک چینی در نمای عقب هم از طراحی ساده، اما قابل قبولی برخوردار است. لازم به‌ذکر است بعضی از جزئیات ظاهری این خودرو براساس تیپ تغییر می‌کند.

جک EV3

برای جذب سلیقه‌های مختلف، جک EV۳ با رنگ‌های متنوع و شادی وارد بازار خواهد شد. برخی از این رنگ‌ها عبارتند از سفید، بژ، خاکستری، سبز و بنفش. از نظر ابعاد باید گفت این هاچبک چینی طولی برابر با ۴۰۲۵ میلی‌متر و عرضی برابر با ۱۷۷۰ میلی‌متر دارد. ارتفاع آن نیز ۱۵۶۰ میلی‌متر است و فاصله محوری‌اش به ۲۶۲۰ میلی‌متر می‌رسد.

نمای جانبی

طراحی داخلی جک EV۳

در داخل کابین جک EV۳ با فضایی جذاب و پرانرژی روبه‌رو هستیم. داشبورد این هاچبک جدید چینی میزبان یک نمایشگر بزرگ در قسمت میانی است. جک ابعاد این نمایشگر را اعلام نکرده، اما به‌نظر می‌رسد بزرگ‌تر از ۱۴ اینچ باشد. اطلاعات مورد نیاز راننده هم از طریق یک نمایشگر دیجیتال در پشت فرمان خوش‌فرم ارائه می‌شود. این خودرو از فناوری شارژ بی‌سیم تلفن همراه و سانروف نیز بهره می‌برد.

کابین جک EV3

قطعات کابین جک EV۳ عمدتاً از مواد نرم تولید شده‌اند، به‌همین خاطر احتمالاً راحتی و آسایش کابین بالا خواهد بود. این هاچبک برقی با تجهیزات ایمنی پیشرفته وارد بازار خواهد شد که پارک و رانندگی خودکار دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

مشخصات فنی

نیروی مورد نیاز جک EV۳ توسط یک موتور برقی تأمین می‌شود. خروجی این موتور در قوی‌ترین نسخه برابر با ۹۳ اسب بخار است. با اتکا به این موتور، EV۳ می‌تواند به نهایت سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. وظیفه تأمین انرژی را هم پک باتری لیتیوم آهن فسفات برعهده دارد. درباره ظرفیت این باتری اطلاعاتی در دست نیست، ولی تیپ‌های مختلف خودرو بردی برابر با ۴۰۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلومتر خواهند داشت؛ البته روی کاغذ!

جک EV3

درباره زمان عرضه جک EV۳ به بازار، جزئیاتی در دست نیست. ولی طبق روال مرسوم در بین خودروسازان چینی، این خودرو به احتمال قوی اندکی پس از رونمایی، در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید