اولین «دوچرخه پرنده» جهان وارد بازار شد

اولین «دوچرخه پرنده» جهان که با الهام از جنگ ستارگان ساخته شده است، با قیمت بیش از ۵۰۰ هزار دلار وارد بازار شد.

 به نقل از نیویورک پست، شاید تاکنون اسم دوچرخه پرنده را تنها در کتاب‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی شنیده باشید اما باید گفت این موضوع تخیلی اکنون به واقعیت تبدیل شده است. شیوه جدیدی از حمل و نقل که به عنوان پرواز با دوچرخه پرنده مطرح می‌شود به تازگی ابداع شده است.

خودرو پرنده هوایی لوکس«XTURISMO» که طول آن ۱۲ فوت (۳.۶ متر) است با الهام از «جنگ ستارگان» و توسط شرکت هواپیماسازی «AERWINS» ساخته شده است.

این وسیله نقلیه ۶۶۱ پوندی(۲۹۹.۸ کلوگرم) به گونه‌ای طراحی شده است که نیرو را از دو روتور مرکزی بزرگ که بر روی یک موتور کاوازاکی با سوخت گاز ۲۲۸ اسب بخار کار می‌کنند، جذب کند. این دوچرخه همچنین مجهز به یک باتری الکتریکی است که نیروی چهار فن را که در لبه‌های بیرونی وسیله قرار دارند، تامین می‌کند.

طبق گزارش‌ها، این دوچرخه که به عنوان «تجلی رویای تحرک هوایی» مطرح می‌شود، می‌تواند به سرعت‌هایی بین ۵۰ تا ۶۲ مایل در ساعت(۸۰ تا ۹۹ کیلومتر در ساعت) برسد. در توضیحاتی که شرکت سازنده درباره این وسیله مطرح کرده، آمده است: جان بخشیدن به داستان‌های علمی تخیلی؛ دنیایی را تصور کنید که در آن انسان‌ها بر آسمان‌ها سلطنت آزاد دارند. مطمئناً زندگی آزادتر خواهد بود. ایده‌های خود را در مورد حمل و نقل گسترش دهید، جهان را متفاوت تجربه کنید. XTURISMO با در نظر گرفتن این موضوع ایجاد شده است. سفر جدیدی در عرصه حمل و نقل آغاز شده است.

این دوچرخه شباهتی به دوچرخه‌های سرعتی دارد که امپراتوری کهکشانی برای تعقیب لوک اسکای واکر(مارک همیل) و پرنسس لیا(کری فیشر) در جنگل‌های سیاره اندور در قسمت ششم فرنچایز، «بازگشت جدی» در سال ۱۹۸۳ استفاده می‌کرد.

در ژوئن ۲۰۲۲، AERWINS راه اندازی جهانی XTURISMO Limited Edition را در کنفرانس Top Marques Monaco در دسامبر اعلام کرد و عملکرد آن در نمایشگاه خودروی دیترویت آمریکا در سپتامبر نیز در سراسر جهان با استقبال خوبی مواجه شد، به گفته نمایندگان این برند آنها هم اکنون در حال دریافت سفارشات از همه جای دنیا هستند.

البته یک موضوع برای افراد ناراحت کننده است چرا که طرفداران «جنگ ستارگان» و سایرینی که مشتاق استفاده از این وسیله هستند از شنیدن این که این دوچرخه‌های پرنده در حال حاضر فقط در ژاپن در دسترس هستند، دل شکسته خواهند شد. با این حال، به گفته سازندگان آن، این دوچرخه‌های پرنده که توسط بی‌بی‌سی ساینس به عنوان یکی از «۱۹ داستان علمی شگفت‌انگیز سال ۲۰۲۲» شناخته می‌شود، می‌تواند در نهایت برای کمک به عملیات‌های نجات، امدادرسانی در بلایای طبیعی و بازرسی زیرساخت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

ویدیویی که در انتها مشاهده خواهید کرد، دوچرخه پرنده XTURISMO را تبلیغ می‌کند، در این ویدیو این دوچرخه پرنده بر فراز دریاچه یاماناکا ژاپن در حال پرواز است. قیمت این وسیله به صورت آنلاین ۵۵۵ هزار دلار است.

 

@tajrishonline

ما را دنبال کنید