جیلی بویوئه L؛ شاسی‌بلند جذاب چینی با قیمت مناسب ۲۴ هزار دلار

یکی از شاخص‌ترین محصولات جیلی را می‌توان بویوئه L جدید دانست که با طراحی مناسب، تجهیزات زیاد و قیمت رقابتی ۲۴ هزار دلاری، امکان رقابت با محصولات شرکت‌های مطرح را خواهد داشت.


شاید جیلی در آمریکا نامی شناخته شده و محبوب نباشد اما در صنعت خودرو نقش مهمی ایفا می‌کند. علاوه بر مالکیت ولوو، پولستار، لوتوس و برخی شرکت‌های دیگر، جیلی با دایملر و اتحاد رنو–نیسان–میتسوبیشی همکاری دارد. علاوه بر این جیلی به تولید محصولات خودش نیز می‌پردازد و باید اذعان کرد محصولات این برند یک سر و گردن بالاتر از دیگر هم‌وطنان چینی‌اش هستند.
همین چند روز پیش بود که جیلی از سری محصولات جدید گلکسی رونمایی کرد، سبدی که از هفت محصول برقی شده لوکس تشکیل می‌شود. البته در کلاس خودروهای رده میانی یک شاسی‌بلند جدید وجود دارد که به تازگی توسط Wheelsboy بررسی شده و ما نیز می‌خواهیم آن را خدمت شما عزیزان تقدیم کنیم. جیلی بویوئه L محصول جدیدی است که جانشین بویوئه X محسوب می‌شود و تنها یک فیس لیفت بزرگ از آن نیست بلکه دومین نسل بویوئه X به حساب می‌آید و از نظر طراحی، کابین و تکنولوژی پیشرفت‌های زیادی را نشان می‌دهد.

  کابین جیلی بویوئه l
بویوئه L بر پایه پلتفرم CMA جیلی شکل می‌گیرد و با قوای محرکه درون‌سوز و هیبریدی عرضه می‌شود. اگر خواهان مدل برقی شده از بویوئه L باشید می‌بایست منتظر نسخه معادل آن در سبد محصولات گلکسی بمانید. خودروی موردبحث در مقایسه با مدل X قبلی اگرچه کمی گران‌تر شده است اما با نگاهی گذرا به کابین نیز می‌توانید پیشرفت‌های محسوس رخ داده را ببینید. داشبورد خودرو هم‌اکنون دارای نمایشگر عمودی بزرگ برای تمامی‌ تریم هاست و کیفیت متریال بکار رفته نیز بسیار بهتر هستند. جیلی بویوئه L فقط با پیشرانه‌های درون‌سوز در چین عرضه می‌شود. خودرویی که تست شده به پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو و گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه مجهز است. حداکثر قدرت پیشرانه به ۲۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور نیز به ۳۲۵ نیوتون متر می‌رسد که به ویژه در بحث گشتاور ارقام چشمگیری نیستند. قیمت پایه حدود ۲۴ هزار دلاری بویوئه L نیز باعث می‌شود در دسترس افراد بیشتری قرار گیرد و شاید یک روزی در بازار خودروی آمریکا نیز عرضه شود. نظر شما درباره جیلی و محصول جدیدش چیست؟

@tajrishonline

ما را دنبال کنید