تصویر هوایی از حضور پرشور مردم تهران در نماز عید فطر ۱۴۰۲

مردم تهران با جمعیتی انبوه و بعد از سه سال وقفه، نماز عید فطر را به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه کردند.

 صبح امروز (شنبه 2 اردیبهشت‌ماه 1402) نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای تهران اقامه شد.

این در حالی بود که به‌علت شیوع ویروس کرونا، طبق شیوه‌نامه‌های بهداشتی امکان برگزاری نماز عید در سال‌های 1399، 1400 و 1401 فراهم نبود و مردم تهران بعد از سه‌سال این نماز را به رهبر انقلاب اقتدا کردند.

از جمله موارد قابل توجه نماز امسال، جمعیت پرشور و بی‌نظیری بود که از ساعت‌ها قبل از آغاز مراسم خود را به مصلی امام خمینی(ره) رسانده بودند. طبق اعلام ستاد برگزاری نماز، درب‌های مصلی از ساعت 4 هم‌زمان با اذان صبح باز شده بود و ترافیک و تراکم جمعیت از همان دقایق اولیه به سمت محل برگزاری شروع شده بود و حدود ساعت 7 صبح(که ساعت آغاز برنامه‌های فرهنگی اعم از مداحی، گروه سرود و .. بود) جمعیت انبوهی مصلی را احاطه کرده، حرکت را کُند و صفوف نماز را تشکیل می‌داد. مسئولین انتظامات مراسم نیز مکرر از نمازگزاران می‌خواستند به‌علت تکمیل ظرفیت و اشباع صفوف، به صف‌های داخلی مصلی و نخستینِ نماز نزدیک نشوند.

همان‌گونه که در تصاویر هوایی دیده می‌شود به‌علت نبود جا و استقبال بیش از حد مردم، بخشی از جمعیت در ضلع شمال مصلی در بزرگراه شهید سلیمانی مستقر شدند.

بر اساس این گزارش، مردم ایران پیش از این حضور انبوه، در راهپیمایی 22 بهمن 1401 هم حضور پرشوری داشتند؛ در حدی که اعلام شد این جمعیت در 22 بهمن طی ده سال گذشته بی‌بدیل بوده و این میزان حضور بارها مورد اشاره رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.

هم‌چنین درباره نماز عید فطر امسال پیش‌بینی می‌شود از جمله پرجمعیت‌ترین نمازها در سال‌های اخیر باشد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید