دیدار سرزده پوتین از خط مقدم درگیری‌ها در اوکراین

دیدار سرزده پوتین از خط مقدم درگیری‌ها در اوکراین

 

به گزارش پایگاه خبری تجریش رئیس‌جمهور روسیه در بازدیدی سرزده به خط مقدم درگیری‌ها در خرسون سفر کرد و با فرماندهان نظامی در خصوص جدیدترین‌ترین تحولات جنگ اوکراین گفت‌وگو کرد.

 

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (سه‌شنبه) در دیداری از پیش اعلام نشده، با فرماندهان یگان «دنپر» در خرسون دیدار کرد.

 

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، رئیس‌جمهور روسیه در سفر به خرسون، گزارشاتی از ژنرال «اولگ ماکارویچ» و ژنرال «میخائیل تپلینیسکی» نیروهای هوابرد در خصوص فعالیت‌های مناطق خرسون و زاپروژیا دریافت کرد.

 

بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین عید پاک را به هر دو ژنرال تبریک گفت و نمادهای مذهبی را به آن‌ها هدیه داد.

طبق این گزارش، کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد که پوتین در این سفر از دو پست فرماندهی در سرزمین‌های تازه الحاق شده به روسیه بازدید کرده و پیشرفت عملیات نظامی علیه نیروهای اوکراینی را بررسی کرده است.

 

طبق گفته کرملین، رئیس‌جمهور روسیه به مرکز فرماندهی میدان نبرد «دنپر» واقع در خرسون سفر کرده است و همچنین سفری به جمهوری خلق لوهانسک داشته و در آن‌جا از مرکز فرماندهی گارد ملی «وستوک» (شرقی) بازدید کرده است.

 

گزارش‌های دفتر ریاست‌جمهوری روسیه حاکی از آن است که پوتین در خصوص اوضاع منطقه با مقام‌های ارشد نظامی از جمله ژنرال «الکساندر لاپین» بحث و گفت‌وگو کرده است.

 

روسیه به درخواست کمک جمهوری‌های دونباس لوهانسک و دونتسک برای دفاع در مقابل تهاجم اوکراین، در فوریه سال گذشته میلادی به اوکراین حمله کرد و از آن زمان، کشورهای غربی با تشدید فشارهای تحریم‌ها علیه مسکو و ارسال سلاح‌های سبک و سنگین به کی‌یف، بر آتش ناآرامی‌ها در این کشور اروپایی دامن زده‌اند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید