سفیر ژاپن: امیدوارم برجام به نتیجه خوبی برسد/ آماده برقراری روابط اقتصادی با ایران هستیم

سفیر ژاپن در ایران گفت: اگر چه ایران در لیست تحریم قرار دارد اما شرکت‌های ژاپنی در ایران فعالیت می‌کنند و امیدوار هستیم روابط اقتصادی این دو کشور مجدداً برقرار شود.

 

به نقل از تسنیم ، کازو توشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران صبح امروز در دیدار با محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با بیان اینکه برای اولین بار است که به استان کرمان سفر می‌کنم و از میزبانی و برنامه‌ای که گذاشته شده است، تشکر می‌کنم اظهار داشت: هدف ما از این سفر بررسی اقامت اتباع خارجی و مهاجران در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه هزار بسته بهداشتی بین این مهاجرین از طرف کشور ژاپن توزیع می‌شود، گفت: از مسئولان استان کرمان تشکر می‌کنم که برای ما وقت گذاشتند و در اجرای برنامه‌ها با ما همکاری کردند.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به اینکه قرار است با همکاری سازمان بین‌المللی در سه استان ایران برای خشکسالی، کارهایی انجام بدهیم، افزود: برای حمایت از سلامتی مردم ایران 6 دستگاه ام آر آی به ایران اهدا می‌شود که از این تعداد دو دستگاه آن به شهرهای کهنوج و بم در استان کرمان تقدیم می‌شود.

وی با بیان اینکه آماده همکاری و حمایت از پناهندگان افغانستانی هستیم که مشکلاتی دارند و به این منظور یک دستگاه آمبولانس اهدا می‌شود، ادامه داد: ژاپن در زلزله بم همکاری خوبی برای بازسازی شهر بم داشته است.

کازو توشی آیکاوا با اشاره به اینکه دو کشور ژاپن و ایران از جمله مردم استان کرمان شباهت‌های زیادی با هم دارند اما در ژاپن خشکسالی وجود ندارد، گفت: آماده همکاری در بحث رفع مشکل خشکسالی در استان کرمان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز تور گردشگری چینی‌ها را به چشم در محل اقامتم در هتل دیدم و حتما برای حضور گردشگران ژاپنی در کرمان برنامه‌ریزی خواهیم کرد، افزود: سعی می‌کنیم تا اطلاعات مسافرت به استان کرمان را اصلاح کنیم و از دولت ایران خواهش می‌کنیم که اطلاعات مربوط به امنیت را به ژاپن تحویل دهند تا رفع سوءتفاهم شود.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به برنامه‌های سفر خود به استان کرمان، بیان کرد: در سفر به کرمان از ارگ بم و باغ شاهزاده بازدید می‌کنیم و این مکان‌ها و وضعیت امنیت در کرمان را حتماً گزارش خواهم کرد تا زمینه گردشگری مردم ژاپن فراهم شود و امیدوار هستیم دوباره ژاپنی‌ها به کرمان سفر کنند.

وی با بیان اینکه اگر چه ایران در لیست تحریم قرار دارد اما شرکت‌های ژاپنی در ایران فعالیت می‌کنند و امیدوارم برجام به نتیجه خوبی برسد و روابط اقتصادی این دو کشور مجدداً برقرار شود، گفت: ژاپن زلزله‌های زیادی را تجربه کرده است و مردم ایران و مردم کرمان در کمک‌رسانی همکاری خوبی با ما داشتند.

 

@tajrishonline

ما را دنبال کنید