مبارزه ۷ عضو تیم ملی تکواندو در روز اول رقابت های گرنداسلم

با برگزاری جلسه قرعه کشی رقابت های گرنداسلم ووشی، تکواندوکاران کشورمان در روز اول رقابت ها رقبای خود را شناختند.

 

 به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با برگزاری رقابت های انتخابی گرنداسلم ووشی در اوزان المپیکی و شناخت نفرات برتر، نهایتا 13 ملی پوش ایران به دور نهایی این رویداد راه یافتند.

این رقابت‌ها فردا یکشنبه ۱۳ فروردین ماه با برگزاری مبارزات اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان آغاز می شود. در این مرحله ۱۲ تکواندوکار در هر گروه وزنی به رقابت خواهند پرداخت.

امروز دوازدهم فروردین ماه جلسه قرعه کشی رقابت ها با حضور سرپرستان و کادر فنی تیم ها از جمله مربیان تیم ملی ایران و هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو‌برگزار شد و در نهایت هفت تکواندوکار کشورمان رقبای خود را در روز نخست این مسابقات شناختند.

در وزن 68- کیلوگرم، «رضا کلهر» به واسطه قهرمانی در دور انتخابی گرنداسلم با قرعه استراحت مواجه شده است، سپس در دیدار اول خود به مصاف برنده «محمد صادق دهقانی» از ایران و «هاکان رچبر» از ترکیه با رنکینگ چهار المپیک می رود. در سمت جدول دهقانی و کلهر «اولوگ بک رشیدوف» قهرمان المپیک توکیو نیز حضور دارد. در سمت دیگر جدول «دانیال بزرگی» دور نخست استراحت می کند سپس به مصاف برنده دیدار «متین رضایی» از ایران و «یانگ سیو» از چین می رود. 

در وزن 80+ کیلوگرم نیز «ابوالفضل عباسی» دور نخست باید با دیگر نماینده ایران «آرین سلیمی» رو به رو شود. «سانگیونک کانگ» از کشور کره جنوبی نیز در سمت جدول نمایندگان ایران قرار گرفته است.

در وزن ۴۹- کیلوگرم زنان، سعیده نصیری بعد از کسب مدال نقره رقابت های مقدماتی دور نخست با قرعه استراحت مواجه شده است.

بیژن مقانلو به عنوان سرمربی، فیض الله نفجم، مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان و شاهین اسماعیلی (فیزیوتراپ) تکواندوکاران کشورمان را همراهی می‌کنند. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز سرپرست تیم ملی در این رقابت‌ها حضور دارد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید