طارمی: ایران در آسیا مثل برزیل یا آرژانتین در جام جهانی است

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که اگر برنامه‌ریزی‌ها تا جام ملت‌ها خوب پیش برود، این تیم می‌تواند اتفاق خوبی را در این مسابقات رقم بزند.


 مهدی طارمی پس از گلزنی در بازی دوستانه تیم‌ ملی فوتبال ایران و روسیه که با تساوی یک بر یک دو تیم همراه شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

خدا را شکر بازی خوبی بود و موقعیت‌های زیادی داشتیم و می‌توانستیم راحت بازی را ببریم اما شرایط اینگونه پیش نرفت. هدف خوبی داشتیم و انرژی مثبت در تیم دیده می‌شد و عملکرد خوبی داشتیم. به هر حال یک‌سری از بازیکنان در تیم، جدید هستند و زمان می‌برد تا هماهنگ شویم.

 

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی است و همه موظفند به ایشان احترام بگذارند. او بازیکن تیم ملی بوده و در هر جایی مربی بوده، افتخارات زیادی را کسب کرده است.

بازیکنان باید هر کاری از دستشان می‌آید ابتدا برای ایران و سپس برای تیم و مربی انجام دهند. فضای مناسبی در تیم ملی وجود دارد و اینجا هستیم تا هر چه در توان داریم برای تیم ملی انجام دهیم تا برای ایران افتخارآفرین باشیم.

 

او درباره حمایت از تیم ملی عنوان کرد: فیفادی‌ها باید باشد و ما تیم جوان و باتجربه‌ای هستیم و نیاز داریم بازیکنان جدیدی که به تیم آمده‌اند، با هم هماهنگ شوند و نیاز داریم که بیشتر پیش هم باشیم. واضح است که باید از همه فیفادی‌ها استفاده کنیم و چیزی که من می‌دانم برنامه‌ریزی‌هایی بین سرمربی و تاج شده است و نباید فیفادی را از دست بدهیم.

 

طارمی درباره غیبت سردار آزمون توضیح داد: او برای مسائل خصوصی‌اش صحبت کرده بود و با کادر فنی هماهنگ شده است و نباید به مسائل حاشیه‌ای آن پرداخت. او تازه جایگاهش را در لورکوزن پیدا کرده و بابت نبودش با سرمربی تیم هماهنگ کرده است.

 

مهاجم تیم فوتبال پورتو درباره مقصدش در پایان فصل گفت: بهتر است که راجع به تیم ملی صحبت کنیم.

 

او درباره شانس قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: ما در آسیا، حکم برزیل، آرژانتین یا فرانسه را در جام جهانی داریم و یکی از شانس‌های قهرمانی هستیم. به کمی برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی نیاز داریم و اگر آن بیشتر شود، می‌توانیم اتفاقات خوبی را در آسیا رقم بزنیم.

 

طارمی درباره شایعه حرف گوش‌ندادن به کادر فنی توسط ستاره‌هایی مثل او یا سردار آزمون عنوان کرد: بازیکنان خیلی حرفه‌ای هستند و همه کار خود را انجام می‌دهند و این چیزی است که من دیدم.

باندبازی در تیم ملی وجود ندارد و ۱۰ سالی است که با هم دوست هستیم و واقعیت این است که شما اگر کم‌کاری در زمین از من یا بازیکن دیگری دیدید، می‌توانید از من بپرسید. مطمئن باشید کم‌کاری از هیچ‌ بازیکنی نخواهید دید و اگر همه چیز مناسب باشد، ما کار خود را می‌کنیم.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید