کریپتو پر از آشفتگی، تقلب، و عدم‌شفافیت است

جروم پاول در مقابل نمایندگان سنای آمریکا اظهار داشت، «ما در بازار کرپیتو شاهد آشفتگی، تقلب، عدم شفافیت، و ریسک بالا هستیم.»

 به نقل از بیت‌کوین‌دات‌کام، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه 7 مارس / 16 اسفند، در مقابل کمیته‌ی امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنای آمریکا به برخی سوالات درباره‌ی بازار ارزهای دیجیتال پاسخ داد. در این جلسه، یکی از سناتورها از جروم پاول پرسید، نظرش در مورد خطرات ناشی از دارایی‌های دیجیتال چیست و ارزیابی وی در خصوص ریسک‌های انجام فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در موسسات تحت نظارت فدرال رزرو چگونه است.

پاول در پاسخ گفت: «ما در این زمینه کاملا فعال بوده‌ایم. ما معتقدیم که گسترش نوآوری‌ها در طول زمان برای اقتصاد بسیار مهم است. ما نمی‌خواهیم نوآوری را سرکوب کنیم، نمی‌خواهیم مقررات به گونه‌ای باشند که نوآوری را سرکوب کنند ولی در نهایت همه چیز به نفع مدیران و صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ ختم شود.»

رئیس فدرال رزرو افزود: «ما هر آن‌چه را در فضای کریپتو اتفاق می‌افتد، تحت نظر داریم. آن‌چه از فضای کنونی بازار کریپتو می‌بینیم پر است از آشفتگی، تقلب، فقدان شفافیت و ریسک.»

وی در ادامه گفت: «بنابراین کاری که ما انجام می‌دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم موسسات مالی تحت نظارت‌مان در فعالیت‌هایی که کل فضای کریپتو را تحت تاثیر قرار می‌دهند، به خوبی مراقب اعمال‌شان باشند.»

بازار کریپتو از جمعه‌ی گذشته، 3 مارس / 12 اسفند، دچار حرکت نزولی تازه‌ای شده است. بحران بانک سیلورگیت و نگرانی سرمایه‌گذاران از تداوم سیاست‌های سختگیرانه‌ی فدرال رزرو در مقابله با تورم آمریکا ارزهای دیجیتال را به شدت تحت فشار قرار داده‌اند. بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، حرکت نزولی پیوسته‌ای را آغاز کرده و به نظر می‌رسد، در حال عبور از سطح حمایت 22,000 دلار باشد. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند، بیت کوین در این مسیر نزولی احتمالا وارد کانال 19,000 دلار نیز خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت 9:00 صبح روز چهارشنبه 8 مارس / 17 اسفند – بیت کوین با 1.39 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت 22,159 دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز 5.66 درصد کاهش یافته است. طی بیست و چهار ساعت گذشته، بیت کوین در محدوده‌ی کف 22,011 دلار تا سقف 22,471 دلار در نوسان بوده است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با 44.74 درصد افزایش به رقم 23,045,344,941 دلار رسیده است.

اتریوم (ETH)، محبوب‌ترین التکوین بازار، نیز هم‌اکنون با 0.84 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت 1,561 دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی اتریوم نیز تاکنون منفی بوده است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته تاکنون 4.80 درصد کاهش یافته است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید